kobieta w ramonesce
Loading...
X

Pierwsza randka – jak go oczarować?

Pierwsza randka to często wyznacznik tego, czy dalsza znajomość ma jakikolwiek sens i czy związek ma szanse na rozwój. Dlatego tak wiele uwagi przykładamy do tego, aby już w czasie tego pierwszego, wyjątkowego spotkania oczarować partnera. Jak się zachować na randce, by oczarować mężczyznę?

Jak się ubrać na pierwszą randkę?

Pierwsza randka to zawsze wielka niewiadoma. Już samo to, że spotykamy się z mężczyzną, którego praktycznie nie znamy, jest bardzo dużym stresem. Dlatego warto dobrze przemyśleć strój, w którym się wybierzemy na takie spotkanie, by nie stresować się jeszcze bardziej, gdy spotka nas jakaś modowa niespodzianka.

To, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze stroju na randkę, to przede wszystkim miejsce, w jakim się spotkacie. Jeżeli nie wiesz, gdzie ukochany chce Cię zabrać, to zawsze sprawdzi się strój delikatnie podkreślający kobiecość, ale nie wulgarny. Może to być zwiewna sukienka lub spodnie i delikatna bluzka wykonana z lejącego się materiału. Do tego subtelny makijaż i stylowe dodatki – i jesteś gotowa na pierwszą randkę.

Jak się zachowywać na pierwszej randce?

Jak to zostało wyżej wspomniane, pierwsza randka to duży stres zarówno dla Ciebie i osoby, z jaką się spotkasz. Dlatego nie należy robić nic na siłę i zachowywać się sztucznie. Pamiętaj, że w razie wpadki, najlepiej całą sytuację obrócić w żart i nie rozpamiętywać jej. Jeżeli rozmawiacie o sobie, to nie mów wszystkiego od razu – zachowaj pewną tajemniczość. Dzięki temu będziecie mieli o czym rozmawiać na kolejnych spotkaniach. Bardzo ważne jest to, żeby nie koloryzować i nie kłamać. Wszelkie kłamstwa, nawet te w dobrej wierze i mające sprawić, że będziesz wyglądać atrakcyjniej w oczach ukochanego, mogą wyjść na jaw, a to z kolei sprawi, że stracisz więcej niż ugrałaś wcześniej kłamiąc.

Warto zachęcać partnera do rozmowy i słuchać go uważnie, szczególnie gdy opowiada o sobie, swoich pasjach i marzeniach. Dzięki temu zobaczy, że faktycznie jesteś nim zainteresowana. Skoncentruj się na nim, ale jednocześnie pozwól mu działać, pozostaw mu pole do manewru, aby i on mógł podjąć jakąś inicjatywę.

Jak nie zachowywać się na pierwszej randce?

O tym, że nie warto kłamać i koloryzować już wiesz. Warto pamiętać również o tym, że są tematy, których nie powinno się poruszać się na pierwszej randce. Do tego rodzaju kwestii z pewnością należy polityka, religia i poglądy np. na temat aborcji czy działań wojskowych gdzieś hen z dala od naszego kraju. Bardzo ryzykowne jest też opowiadanie o swoich byłych, a w szczególności omawianie ich wszystkich wad. Takie opowieści z pewnością nie zachęcą Twojego partnera do dalszych spotkań.

Warto też pamiętać o sposobie wysławiania się. Mów powoli i wyraźnie, ale bez podnoszenia głosu. Unikaj też „mówienia rękami”, gdyż może to grozić małą wpadką w postaci wywrócenia stojących na stole w restauracji przedmiotów.

Pamiętaj też o mowie ciała. Nie może być tak, że mówisz, iż spotkanie Ci się podoba, a siedzisz ze skrzyżowanymi rękami i nogami – w ren sposób będziesz dawała mylne sygnały, co może wprowadzić pewien dystans między wami.