koszula biznesowa
Loading...
X

Koszula biznesowa

Każdy, kto na mniejszą czy większą skalę zajmuje się biznesem, pracuje w korporacji, spotyka się z kontrahentami lub ma kontakt z klientem, wie co to dress h2. W przypadku mężczyzn oznacza to na co dzień przede wszystkim podstawowy element stroju: koszulę biznesową. To ubranie, które z jednej strony ma stworzyć wizerunek profesjonalisty, z drugiej zaś – zatrzeć różnice między rozmówcami i pozwolić skupić uwagę wyłącznie na kompetencjach noszącego.

Koszula biznesowa – czyli jaka?

Taką właśnie funkcję spełniają koszule o klasycznym, eleganckim fasonie i stonowanej kolorystyce. Brak ozdób i agresywnych wzorów czy struktur to gwarancja bezpiecznego, neutralnego wizerunku. Dopuszczalne desenie to standardowe cienkie prążki lub ewentualnie drobny, klasyczny deseń.

Jakie kolory są dopuszczalne w stroju biznesowym?

Klasycznie wybieramy do stylizacji biznesowej koszulę białą lub jasnoniebieską, która jest wręcz synonimem dziennego stroju profesjonalisty. Bardziej pewni siebie panowie mogą wybrać jasny róż, który podkreśli osobowość noszącego i pozwoli się wyróżnić bez szwanku dla wizerunku osoby kompetentnej. Z mojej strony mogę polecić szeroką ofertę biznesowych koszul męskich dostępnych na http://www.wolczanka.pl/koszule.

Czego unikać?

W stroju biznesowym unikamy wszelkiego rodzaju nadmiaru, ale także typowych błędów z zakresu ubraniowego savoir-vivre’u: kołnierzyków typu „buton down” (z guzikami), krótkich rękawów, podwójnych mankietów. Także w dodatkach staramy się zachować umiar graniczący z minimalizmem – kolorowe, bardzo wzorzyste krawaty czy spinki do mankietów zdecydowanie zostawmy na inne okazje. Krawat nie musi jednak być gładki: dopuszczalne są drobny wzór, pamiętajmy jednak w tym przypadku o uniwersalnej zasadzie „dwa plus jeden”, zgodnie z którą przynajmniej jeden z trzech elementów (marynarka, koszula, krawat) musi być jednolita.

Dobre dopasowanie gwarancją sukcesu

Warunkiem dobrej prezencji zgodnej z zasadami dress h2’u jest nie tylko niewymyślny, stonowany design, ale też idealne dopasowanie koszuli do sylwetki. Tylko odpowiednia szerokość koszuli, rozmiar kołnierzyka i obwód mankietów pozwoli nam wyglądać stosownie i czuć się komfortowo – a to warunek pewności siebie, tak ważnej podczas spotkań biznesowych i w przypadku innych zawodowych wyzwań.