walizka dla dziecka
Loading...
X

Idealna walizka dla dziecka

Podróże wywołują dużą ekscytację nie tylko u osób dorosłych – dzieci lubią odkrywać nieznane miejsca jeszcze bardziej. Jednak to, czy podróż się uda, zależy od wyboru walizki dla malucha, który stara się udowodnić, że jest bardzo samodzielny i sam może dźwigać swoje rzeczy. Jak powinna wyglądać idealna walizka dla dziecka?

Czy walizka dla dziecka powinna mieć kółka?

Jeżeli chodzi o walizkę dla dzieci, kółka są elementem obowiązkowym – inaczej pociechy nie będą mogły poruszać się ze swoim bagażem. Jak wiadomo, dzieci szybko się męczą i nie mają tyle siły, ile twierdzą – dlatego noszenie zwykłej torby na ramię nie wchodzi w grę.

Poza kółkami, idealna walizka powinna posiadać jeszcze stelaż, rączkę teleskopową z możliwością regulowania i specjalny uchwyt, który pomoże w jej przenoszeniu, np. na schodach. Walizka na kółkach powinna mieć wzmacniane boki, a jeżeli w środku znajduje się jedna duża komora, należy zadbać o to, by były w niej pasy zabezpieczające spakowane rzeczy przed przemieszczaniem się w środku.

Walizka zmieniająca się w krzesełko

Jako, że dzieci szybko zaczynają się nudzić w oczekiwaniu na pociąg czy autobus, można wybrać walizkę 2 w 1, która błyskawicznie zmienia się w wygodne krzesełko, na którym maluch może odpocząć. To bardzo sprytne rozwiązanie, dzięki któremu można uniknąć marudzenia w podróży. Siedzisko jest twarde, dlatego nie trzeba obawiać się o jego stabilność, a spakowane w środku rzeczy na pewno się nie zniszczą.

Dziecko z pewnością nie spadnie z krzesełka, ponieważ można (a nawet powinno się) przypiąć je specjalnymi pasami. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią podróżować pociągami czy busami – zazwyczaj na dworcu nie ma wystarczająco dużo ławek, a nie wskazane jest przecież, by maluch kucał czy siadał na brudnej i zimnej powierzchni.

walizka-dla-dzieci-wittchen

Walizka dla dzieci Wittchen (źródło: sw-elzbieta.com)

Tornister na kółkach

Tornister wyposażony w kółka to świetna opcja nie tylko w czasie podróży – maluch może chodzić z nim do szkoły. Jak wiadomo, dzieci dźwigają w swoich plecakach mnóstwo rzeczy, a nie wszystkie z nich są potrzebne. Tornister, który można ciągnąć za sobą to odciążenie pleców – zmniejsza się w pewnym stopniu ryzyko skrzywienia kręgosłupa. Taki plecak ma specjalne szelki, dlatego jeżeli nie ma w nim wiele rzeczy, maluch może założyć go na plecy. Na co dzień będzie więc pełnił funkcję zwykłego, szkolnego tornistra, natomiast na weekend błyskawicznie zmieni się w podróżną torbę, np. na krótki wyjazd do dziadków.

Może jednak walizka, która jest jednocześnie jeździkiem?

Na początku podróży każde dziecko pała entuzjazmem i z dumą ciągnie swój własny bagaż, jednak po pewnym czasie ten radosny nastrój tryska i trzeba wysłuchiwać ciągłego marudzenia. Brzmi znajomo? Jeśli tak, warto przemyśleć zakup walizki, na której zmęczony maluch może jeździć. Mają one ciekawe i zabawne kształty, dlatego dziecko może wybrać, czy chce jeździć np. na kucyku, czy woli smoka lub inne zwierzę. Wbrew pozorom, tego typu walizki mają dość dużą pojemność – nawet do 18 litrów, dlatego z pewnością pomieszczą niezbędne rzeczy maluchów. Są również dość lekkie i spełniają wszelkie normy dotyczące samolotowego bagażu podręcznego.