budzik, sen
Loading...
X

3 sposoby na wygodny sen

Głęboki i zdrowy sen jest niezbędny do regeneracji ciała i umysłu, o czym wie każdy, komu zdarza się nie wyspać. Na dobrą jakość snu wpływa wiele czynników. Jednym z kluczowych pozostaje bielizna nocna, która powinna być nie tylko ładna, lecz także wygodna. W czym spać? Lepsze są spodnie od piżamy i koszulka czy nocna koszula?

Jakie są główne przyczyny bezsenności? Czy spodnie od piżamy mogą być winne?

Bezsenność zawsze ma jakiś powód i należy się jaj przyjrzeć, gdyż brak snu negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Jej powodem może być także poważna choroba, a najczęściej przyczyną braku snu są nerwice i depresje. Gdy kilkakrotnie nie prześpimy nocy, pojawia się obawa przed powtórzeniem się tej sytuacji, a to powoduje jedynie nasilenie się bezsenności. Przyczyny problemów ze snem bywają też bardziej prozaiczne. Może to być niekomfortowy materac lub niewygodne spodnie od piżamy, które dobrze wyglądają, ale nie leżą idealnie. Przyjrzyjmy się sypialni. Być może źle ją wietrzymy lub zbyt dużo jest bodźców, które utrudniają zasypianie. Ponadto, bezsenność może spowodować objadanie się przed snem lub picie alkoholu, który usypia nas szybko, ale sen ma złą jakość.

Sprawdzone sposoby na dobry sen – wygodne łóżko i odpowiednie spodnie od piżamy

Jeśli cierpimy na zaburzenia snu, zacznijmy je leczyć. Pomocne mogą być ziołowe środki o łagodnym działaniu uspokajającym i relaksującym oraz herbata z melisy. Zadbajmy o regularny tryb życia, co oznacza kładzenie się do łóżka o stałej porze. Spacery i uprawianie sportu zapewniają wyciszenie, relaksują i dotleniają, a przyjemnie zmęczeni śpimy lepiej. Przed snem nie jedzmy zbyt dużo i nie pijmy alkoholu. Powszechne przyczyny bezsenności to źle dobrany materac i piżama, dlatego należy wymienić je na bardziej odpowiednie. Zamiast niewygodnej koszulki wybierzmy komfortowe spodnie od piżamy i dopasowaną koszulkę, w której śpi się dobrze. Ponadto, w sypialni musi panować porządek i nie powinien w niej stać telewizor.

Idealne ubranie do spania. Spodnie od piżamy czy koszulka?

Wygodny strój zapewni odpowiedni komfort snu, więc trzeba go wybrać z rozwagą. Jeśli cały czas mamy problem z tym, jak się wyspać, przyczyną może być źle dobrana piżama. Pamiętajmy, że ubiór do spania wybieramy stosownie do pory roku i trzeba zwrócić uwagę, z czego piżama jest wykonana. W zimie doskonale sprawdzi się bawełna, a na lato odpowiedniejszy będzie jedwab. Materiał musi być miękki i przyjazny dla ciała. Materiały syntetyczne z reguły nie przepuszczają dobrze powietrza, więc zdecydowanie bezpieczniej jest wybierać materiały naturalne. Właściwie dopasowana piżama zabezpiecza przed zimnem i pomaga w utrzymaniu właściwej temperatury, a ponadto chroni przed poceniem się. Wybierzmy wygodne spodnie od piżamy w pastelowych kolorach, najlepiej na wygodnej gumie, by nic nie uciskało.

Dobry sen jest bardzo ważne. Jeśli źle śpimy, dokonajmy zmian w stylu życia. Może za dużo jemy przed snem lub nie wietrzymy sypialni? Kupmy wygodnie spodnie od piżamy i śpijmy zdrowo.